گزارش تصويري

گزارش تصويري بازديد از ستادهاي اسكان اموزش و پرورش قم گزارش تصويري بازديد استاندار قم از راه آهن قم گزارش تصويري نشست استاندار و فرماندهان انتظامي استان قم با فرمانده ناجاي جمهوري اسلامي
اوقات شرعي


  چاپ        ارسال به دوست

مردم قم در روز سیزدهم فروردین به بوستان های شهری رفتند

مردم استان قم همچون سایر هموطنان کشور در سیزدهمین روز فروردین ماه که روز طبیعت نامگذاری شده است، بنا به یک رسم دیرینه از منزل خارج شدند و به دامن طبیعت و بوستان های شهری رفتند.

امسال به خاطر هشدارهایی که به خاطر وجود سیلاب در مسیر رودخانه ها و طبیعت بیرون از شهر داده شد، تعداد بیشتری از مردم نسبت به سال های گذشته ترجیح دادند که این روز را در بوستان های شهری سپری کنند و همین امر موجب شلوغی بیشتر بوستان های شهری و مسیرهای منتهی به بوستان های بزرگ و معروف شهر قم مانند علوی و غدیر شد.

در این روز مردم، مهمان بوستان های شهری و طبیعت سرسبز و زیبا شدند تا این روز از تعطیلات نوروزی را در هوایی مطلوب، پاک و بهاری در کنار گل، گیاه و سبزه ها بگذرانند.

مردم قم با انجام آیین های این روز شامل سبزه گرده زدن، پختن غذاهای محلی و بازی های بومی آخرین روز تعطیلات نوروزی را به تفریح گذراندند.

بوستان های فدک، علوی، غدیر، مهدی، هاشمی، بنیادی و دیگر فضاهای سبز شهری از مناطقی بود که مردم درآنجا اتراق کرده بودند.

شهر قم دارای ۳۲۰ بوستان است که ۱۶ مورد آن برای اسکان در روز طبیعت تجهیز شده است.

ستاد مدیریت بحران استان قم در اطلاعیه ای از شهروندان استان قم درخواست کرده بود تا روز طبیعت را در بوستان های داخل شهر سپری نمایند.

همچنین در اطلاعیه ای دیگر، ستاد مدیریت بحران قم از شهروندان و ساکنان بخش ها خواسته بود تا از نزدیک شدن به رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

 


٢١:٥٣ - 1398/01/13    /    شماره : ١٨٨٠١    /    تعداد نمایش : ١٩٨خروج
اخبار پربازديد
نظرسنجي
به نظر شما اولويت دار ترين نياز زائرين قم كدام گزينه است؟

مسائل فرهنگي
خدماتي و رفاهي
تفريحي و اوقات فراغت
اطلاع رساني و راهنمايي

پیوندهای مرتبط

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداري قم میباشد